У Києві нагородили переможців конкурсу «Тобі, матусю, моя рідна»

Майже протягом двох місяців на Київщині тривав конкурс дитячого малюнка, його  результати підбили у столиці України.

26 червня у столичній галереї «ABC-art» відбулося урочисте вручення нагород переможцям та учасникам конкурсу дитячого малюнка «Тобі, матуся, моя рідна», який організувала Київська обласна партійна організація Аграрної партії України. До обласного етапу конкурсу потрапили 37 найкращих робіт юних художників.

До учасників з вітальним словом звернулися члени виконавчого комітету Київської обласної партійної організації аграрної партії України Наталя Терещук та  Володимир Циба. Вони висловили подяку батькам усіх дітей, які взяли участь у конкурсі, а також керівникам місцевих партійних організацій за організацію проведення конкурсу на місцях.

Директор галереї Алла Маричевська провела художній аналіз робіт і звернулася з настановою до юнацтва:

Ці стіни бачили  роботи багатьох відомих художників, які вже відбулися, які вже створили свою філософію, які дивують світ. Але те, що зараз в цих стінах знаходяться дитячі малюнки, то це енергетично неперевершено. Бо дитяча творчість це завжди безпосередність, щирість. Дитина у своїх малюнках ніколи не буде обманювати ні себе, ні тих, хто споглядає. Тут треба подякувати батькам, які створили відповідний фон і середовище. Те, що діти не зможуть виговорити, вони зможуть «вималювати», – сказала вона.

На виставку завітало також чимало відвідувачів, які охоче ділилися своїми враженнями від неї.

Мати це головне в житті дитини. Кожна людина, рано чи пізно, вийде в дорослий світ і покине батьківський дім. Тому так важливо цінувати материнські обійми, турботу, що допомагає прищепити дітям цей конкурс, поділилася враженнями Світлана Копійка, тітка 12річної учасниці з Білої Церкви Анни Грищенко.

За словами голови Рокитнянської районної партійної організації Аграрної партії України Сергія Зінченка, «діти активно брали участь у конкурсі та вразили глибиною своєї творчості».  

Не міг подумати, що  у такому юному віці вони   можуть творити глибокі за змістом шедеври. Задоволений, що є молодь, яка не сидить перед моніторами компютерів, а прагне всебічно розвиватися і створює чудові картини, які можна споглядати і насолоджуватися, – відзначив він.

Голова Білоцерківської міської партійної організації Дмитро Киришун висловив задоволення організацією і проведенням конкурсу.

Найголовніше, що задоволені конкурсом батьки і діти. Ось зараз хлопчики та дівчатка  такі щасливі бігають, найголовніше, що завдяки цьому конкурсу у них  відбулося своєрідне свято. Подібні заходити допомагають консолідувати людей, роблять ближчими рідних, які єднаються завдяки спільно зробленій справі, констатував  він.

Заступник голови Білоцерківської районної партійної організації Аграрної партії України Микола Черненко відзначив величезний ажіотаж навколо конкурсу, де лише у Білоцерківському районі у ньому взяло участь близько 130 дітей.

Категорія учасників була різноманітною, у конкурсі брали участь діти з дитячих садочків, загальноосвітніх навчальних закладів, художніх шкіл, недільних шкіл при церквах. Дивлячись на ці роботи, у мене виникали виключно позитивні емоції.  У своїх картинах діти змальовують повні, щасливі родини, що наштовхує на думку, що діти створять подібні сімї і у майбутньому. На жаль, у наш час мало хто займається такими добрими справами. Завдяки безпосередній підтримці голови Київської обласної партійної організації Аграрної партії України Олега Корбана стало можливим провести цей чудовий конкурс.

Ми повинні якомога частіше проводити  конкурси, не лише на тему малюнка, а й спортивні та інші. Щоб діти безпосередньо єдналися з батьками, бо коли у нас буде сильна родина, то буде і сильна держава. І не доведеться нашим співвітчизникам їхати на заробітки на Схід чи Захід, вони будувати і розвивати своє життя тут, – сказав він.

За його словами, подібні виставки вкрай необхідні українському суспільству, оскільки «об’єднують родини, розвивають їх духовно».

– Український народ завжди відрізнявся шануванням сімейних цінностей, бережливим і чуттєвим ставленням до батьків. Наші діти саме завдяки цьому конкурсу отримали змогу приїхати до Києва, побачити нашу чудову столицю, прокоментував Микола Черненко.

Заступник Кагарлицької районної партійної організації Аграрної партії України Ігор Сінченко відзначив великий інтерес місцевих мешканців, які вже засумували за подібними конкурсами.

– Кагарличчина на обласному етапі у Києві представлена сімома роботами.  Коли підбивали підсумки першого етапу, то був повний зал у Кагарлику. Усімбабусям, дідусям, батькам сподобався конкурс. Він викликав лише позитивні емоції. Часто запитували:  коли буде наступний подібний захід.

Діти, особливо в категорії наймолодші, такі речі малюють, що напевне не кожен дорослий зміг би. Хочу відзначити  умілу організацію конкурсу та цього дитячого свята, – сказав він.

За його словами, подібні заходи мають велике виховне та емоційне значення для підростаючого покоління.

– Нічого безслідно не проходить, а такий конкурс, думаю, діти будуть памятати довго. Останнім часом дорослі трохи підзабули про цю тематику, яку висвітлює Аграрна партія, і чим більше з ними ми будемо спілкуватися, тим більше, переконаний, наша держава буде процвітати, а молоді таланти залишатимуться на своїй рідній землі, –  сказав представник Кагарличчини.

Ділилися враженнями і безпосередні учасники події.

 –  У своїй роботі я хотіла показати турботу, ласку і доброту, яку мама дарує мені в житті, ­ зазначила п’яти- класниця з міста Узин Поліна Петрашенко. Я  відкрила для себе багато нового завдяки конкурсу.

13-річна учасниця конкурсу з Білої Церкви Олександра Хруль розповіла, що саме вірш Василя Симоненка «Лебеді материнства» надихнув її на створення однойменної художньої композиції.

На малюнку я зобразила,  як лебеді оберігають матір і дитину. Малюнок виконаний в техніці петриківського розпису. При малюванні на пензлик набирається від одного до пяти кольорів і робиться перехідний мазок. Тонкі лінії виконуються пензликом, який виготовляється з шерсті кота. Це доволі стара техніка, яка виникла ще у 18 столітті,  поділилася роздумами юна художниця.

15-річна Богдана Барабаш із Кагарличчини натхнення брала з краси рідної природи.

– Я дуже люблю малювати, особливо пейзажі, тому старалася показати  красу нашої української природи. Особливо  люблю зображати хати під стріхою, наші золоті пшеничні поля і річку Дніпро, адже вона протікає у моєму районі, – прокоментувала вона.

11-річна Софія Прохацька із Сквирського району натхнення для свої картини знайшла у збірному образі ідеальної родини. Фарби не використовувала, а малювала виключно  олівцями. Дівчина вже рік навчається у художній школі, де і опанувала основи художнього мистецтва. Вона зауважила, що конкурс їй дуже сподобався.

Подаємо список переможців та лауреатів конкурсу.

Переможці першої вікової категорії (47 років)

І місце вибороли: Якимова Софія, 6 років, Кагарлицький район; Гандзюк Ольга, 7 років, м. Біла Церква; Рему Софія, 7 років, Рокитнянський район.

ІІ місце – Гаращенко Каріна, 7 років, Баришівський район. ІІІ місце – Гунько Іван, 4 роки, Згурівський район.

Переможці другої вікової категорії (813 років)

І місце присуджено: Петрашенко Поліні, 11 років, Білоцерківський район; Шевченко Дар’ї, 9 років, Кагарлицький район.

ІІ місце зайняли: Приліпко Анастасія, 11 років, Рокитнянський район; Михайленко Віталіна, 9 років, Володарський район.

ІІІ місце: Мацишина Вікторія, 12 років, Згурівський район;

Якунін Тимур, 10 років, Миронівський район; Прохацька Софія, 11 років, Сквирський район.

Переможці третьої вікової категорії (1417 років)

І місце – Яременко Софія, 14 років, Миронівський район.

ІІ місце: Хруль Олександра, 13 років, місто Біла Церква; Барабаш Богдана, 15 років, Кагарлицький район; Дерій Марія, 14 років, Переяслав-Хмельницький район.

ІІІ місце: Бабич Оксана, 15 років, Білоцерківський район; Момонова Лоіда, 16 років, м. Обухів.

Переможці по номінаціях

«Маленький художник» – Яненко Олександра та Яненко Валерія, 5 років, Білоцерківський район.

«Найпатріотичніша робота» – Гандзюк Ольга, 7 років, м. Біла Церква; Іщенко Анна, 13 років, Баришівський район.

«Найяскравіша робота» – Бойко Катерина, 13 років, м. Біла Церква.

«Найчуттєвіша робота» – Грищенко Анна, 12 років, м. Біла Церква; Бабич Оксана, 15 років, Білоцерківський район.

«Найкраща графіка» – Князюк Руслана, 13 років, Володарський район; Лисенко Тетяна, 14 років, Миронівський район; Лихота Каріна, 15 років, Переяслав-Хмельницький район.

Дипломи лауреатів отримали: Гордійчук Єва, 8 років, Баришівський район; Сіденко Єлизавета, 15 років, Згурівський район; Щеголь Софія, 12 років, Голуб Ксенія, 12 років, Медведська Софія, 12 років, Києво-Святошинський район; Хоменко Дарина, 7 років, Миронівський район; Любчик Кіра, 4 роки,  Зборовська Ганна, 9 років, м. Обухів; Петровець Уляна, 7 років, Переяслав-Хмельницький район; Солтан Самура, 13 років, Рокитнянський район; Войцехівський Єгор, 4 роки; Бондар Вікторія, 17 років, Сквирський район.

Зважаючи на величезний інтерес та зацікавленість до конкурсу з боку батьків та дітей нашої області, голова Київської обласної партійної організації Аграрної партії України Олег Корбан анонсував проведення величезної кількості подібних заходів у майбутньому

Нагадаємо нашим читачам, що конкурс «Тобі, матуся, моя рідна» був організований у травні цього року за ініціативи Київської обласної партійної організації Аграрної партії України. Він включав два етапи: перший – місцевий рівень. Переможці у районах стали учасниками другого, обласного етапу.