Олександр Пікож: «Для мене неприйнятна позиція «Моя хата скраю»

Для депутата Великодимерської селищної ради, голови Жердівського первинного осередку Броварської районної партійної організації Аграрної партії України Олександра ПІКОЖА неприйнятна позиція «Моя хата скраю». «Зміни на краще, про які так багато говорять зверху, на жаль, не відбуваються, – говорить Олександр Анатолійович. – Отож кожному з нас треба, засукавши рукави, творити  гарні справи. Щоб поліпшувався добробут людей». І він це доводить власним прикладом.

До всього є діло

Олександру Пікожу до всього є діло. Це не просто слова. Це стиль його життя, чітка громадянська позиція. Як депутат, переймається зокрема дорогами. Скажімо, в селі Жердова  в доброму стані тільки частина шляху. Решта потребує капітального ремонту. За його облаштування могла б взятися Великодимерська об’єднана територіальна громада, але немає права. Тому що дорога підпорядковується області. Облавтодор не поспішав її ремонтувати. «Ось така колізія,  – каже Олександр Пікож. – Тому підготували заяву про передачу дороги на баланс ОТГ.

В аварійному стані дорога між Жердовою і Захарівкою. Давно виготовлений проект на її на капітальний ремонт. Жердівська сільська рада навіть закупила асфальт на суму біля 100 тисяч грн. Але асфальту досі… немає».

Жителі сіл Жердова, Михайлівка, Покровське, Захарівка звертаються до свого депутата з багатьма іншими проблемами. «Хіба я можу їм відмовити?! – продовжує Олександр Анатолійович. – Приміром, попросили мене підвести технічну воду до кладовищ, щоб можна було її використовувати під час впорядкування могилок померлих. Аграрна партія посприяла з коштами для буріння свердловин, я залучив спеціалістів».

Олександр Пікож собі не дає послаблень і інших спонукає, як мовиться, до діла. Зокрема, звернувся із заявою на ім’я голови Великодимерської ОТГ: прошу облаштувати свердловину з відкриттям бювету в селі Жердова. Щоб смакували питною водою не тільки місцеві жителі, а  й  з інших населених пунктів.  Це питання найближчим часом має розглянути сесія селищної ради. Для його реалізації треба виготовити проект, виділити земельну ділянку і кошти – декілька мільйонів гривень.

Олександр Пікож переймається і питаннями вуличного освітлення сіл Михайлівка та Жердова. Вже виготовлено проект, отож освітленню бути! Є хороші новини і для жителів  Покровського: район електричних мереж дозволив зрізати аварійні дерева. «Я сподіваюсь, що до цієї роботи підключиться актив села, – каже Олександр Анатолійович. – Зокрема, пообіцяли допомогти Олександр Зінченко та Микола Горля».

Жителі села Михайлівка попросили Олександра Пікожа встановити  дитячий майданчик. Він хотів власноруч його зробити, але по законодавству встановлювати має право спеціалізоване підприємство. З цього приводу підготував офіційний лист до голови Великодимерської ОТГ Анатолія Бочкарьова. Сподівається на позитивне вирішення актуальної проблеми.

Жителі сіл Захарівка і Жердова  також часто до нього звертаються. Скажімо, коли під час весняної повені треба було трубу між ставками відкрити, яку забетонували рибаки. Тоді активісти цих населених пунктів, не чекаючи допомоги від відповідних служб, взялися за молоти, кувалди. І через трубу знову пішла вода.

У селі Захарівка були великі проблеми з електричною напругою, яка постійно «скакала» через місцеве підприємство по виготовленню лавашів. Олександр Пікож  «атакував» район електричних мереж: треба вирішувати проблему!  Не відреагували! Тоді місцеві селяни, заручившись підтримкою свого депутата, почали вимагати у харчовиків врегулювати ситуацію. Врешті-решт на підприємстві встановили стабілізатори напруги.

«Ми, депутати селищної ради, вимагаємо, щоб фірма по виготовленню лавашів зареєструвалася у Великодимерській ОТГ, – констатує Олександр Пікож. – Щоб  людей на роботу оформляли офіційно, у  всіх були медичні книжки. Бо, як виявилося нещодавно, в одного з робітників виявили…туберкульоз. Це питання нещодавно обговорили на сесії».

«Беру також ініціативу в свої руки, коли мова йде про екологію»

Дуже актуальним на сьогодні є питання екології. Дехто вважає екологію другорядною справою. Хоча, коли мова заходить про Європу, то зауважують: там на вулицях чисто, як в хаті! А ось у своєму рідному селі такі балакуни  викидають сміття, де заманеться.  «Я, приміром,  взяв ініціативу у свої руки, проїхався по селу Захарівка, попросив: укладайте договори на вивезення сміття, – продовжує Олександр Пікож. – Жителям  інших сіл також завіз договори. Тепер один раз у місяць трактор вивозить сміття на полігон твердих відходів. Але, як кажуть, один у полі не воїн.  Треба, щоб місцева влада активно підключалася, роз’яснювала людям, як важливо дбати про довкілля. Адже село, селище, місто – це наш спільний дім!».

На жаль, не всі керівники фірм поспішають укладати угоди на вивезення сміття. Як от «Два млини». Олександр Пікож сподівається, що разом з керівництвом  Великодимерської ОТГ це підприємство змусять дбати про чистоту довкілля.

Депутат сам показує гарний приклад. Приміром, разом із Олександром Короленком, у якого є автомашина «Газель», Сергієм Чередниченком, учасником АТО Ігорем Герасименком  почистили (неодноразово!) ліс від хламу. Скло і пластик здали на переробку, на виручені гроші Олександр купив світильники та лампочки для вуличного освітлення села Захарівка. Особисто  ці «гірлянди» повісив на електричні стовпи. А ще у  минулому році закупив 7 «беушних» бачків для  сміття.  Пофарбував, щоб мали гарний вигляд. Депутат планує встановити їх для роздільного сортування скла та пластика біля окремих підприємств за домовленістю з їх керівниками, щоб контролювати цей процес.

 «Ваша політична сила  робить добір справи!»

Довелося спілкуватися з багатьма жителями вищеназваних населених пунктів. Вони висловлюють щиру подяку Київській обласній організації Аграрної  партії  України за проведення безкоштовного медичного обстеження. Ми сподіваємося, кажуть селяни, що ваша політична сила і в майбутньому проводитиме такі акції. Вони важливі для людей! Бо багатьом із нас через поважний вік не має сили їхати до райцентру, а тут медики на місці консультують, проводять рентген, інші процедури, видають безкоштовно окуляри. Напишіть: чекаємо нових окулярів!

– Все більше людей довіряють Аграрній партії, – резюмує Олександр Пікож. – Бо вони бачать: ми турбуємося про простих українців.