Народні гуляння в Яготині

Фермери нашого краю не тільки наполегливо працюють але, як виявилось,вміють організовувати  для своїх земляків свята, прем’єра одного з яких, під назвою «Фестиваль сала і м’яса», пройшла на літньому майданчику Районного будинку культури та прилеглій до нього парковій зоні.

Варто відзначити, що вперше в історії подібних заходів на «бенефіс» аграрників прибули сільські жителі навіть з найвіддаленіших куточків Яготинщини. Перед його початком пішов легенький дощик, але він не налякав силу-силенну народу. Частина людей зайняла місце на лавочках перед сценою, а інші приготувалися «штурмувати» довжелезний ряд наметів, від яких доносився апетитний запах делікатесів. Дітвора теж марно часу не гаяла і тягла своїх матусь до яток з солодощами та столів з різнокольоровими виробами народних ремесел. Передвечірнє сонце, виглянувши з-за хмар,  дало старт концертному шоу і послужило сигналом для симпатичних дівчат, які почали розносити між людьми кулінарні вироби з сала і м’яса. Ще перед його початком нам вдалося поспілкуватись з двома особами, які цього дня безпосередньо впливали на перипетії народного гуляння.  Ініціатор і співорганізатор святкового дійства, кандидат в народні депутати по 98-ому мажоритарному округу та член Аграрної партії України, фермер зі Згурівщини Валерій Мартишко у бліц-інтерв’ю сказав наступне: «Цей фестиваль є свідченням того, що попри всі негаразди фермери на Яготинщині тримаються міцно, і сьогодні вони та їхні колеги зі Згурівського району привезли на дегустацію смаколики з сала і м яса, а також для продажу їх по собівартості в сирому вигляді. Дощі  трохи пригальмували жнива, і це дало можливість зібратись сьогодні всім аграріям однією сім’єю і спільно з громадою Яготинщини відмітити християнський празник. На фестиваль запрошені як професійні артисти так і самодіяльні колективи з Бориспільщини, Переяславщини, Згурівського і Яготинського районів, які спиватимуть народних пісень і радуватимуть гостей запальними українськими танцями».

Ведучий – шоумен  Валентин Шуткевич, з яким вдалося поспілкуватись за десять хвилин до початку святкової програми поки його колега Андрій Іващенко налаштовувався на виступ,  познайомив нас зі складом мистецького «десанту», до якого ввійшли солістка оркестру МНС України Вікторія Верес, заслужена артистка України Юлія Мартинова, танцювальний колектив «Бориспільські молодички», вокальний ансамбль «Барвинок»(село Щасливе Згурівського району), народний аматорський фольклорний ансамбль «Помокляночка» з Переяславщини, а відкрив концертну програму жіночий ансамбль «Мереживо» Яготинського РБК.

Фестиваль розпочався з привітання святкової громади фермерами Яготинщини, яких вивів на сцену Григорій Гавриленко – близький друг і соратник Валерія Мартишка. Володимир Лісовий, Михайло Коваленко, Петро Скаленко, Анатолій Бойко і сам кандидат в народні депутати  тепло привітали гостей фестивалю зі святом Петра і Павла і побажали всім здоров’я, миру і благополуччя.

Найбільшій ажіотаж викликали продаж сирого м’яса і сала та лотерея з солідними призами. В ній розігравались мішки з кукурудзою, борошном і  цукром, ковбасні вироби, три сертифікати на отримання поросят, а найціннішим призом стала поїздка на чотирьохденний відпочинок на двох осіб в найкращому готелі Буковелю «Гірський»(її виграла молода пара зі Згурівщини). Всі виручені від продажу лотерейних білетів і продукції кошти будуть передані до Яготинської центральної районної лікарні і підуть на лікування хворих дітей.

А кульмінацією фестивалю став виступ Валерія Мартишка, красивий і сильний баритон якого було чути по всій яготинській окрузі. Валерій Іванович прочитав власну поезію та виконав кілька авторських пісень, в тому числі легендарний марш 72-ої окремої механізованої бригади. Зразу після написання цього твору він співав його бійцям в зоні АТО під гітару,  а згодом на радіо була зроблена запис у супроводі оркестру і  ансамблю Державної прикордонної служби України.