Павлушко Юрій Іванович

Директор приватного підприємства ПП «Соснова» Переяслав-Хмельницького району Київської області. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2005 р.), медалями «Патріот Київщини» (2011 р.), «Суспільне визнання» (2008 р.). Удостоєний понад п’ятдесятьох подяк та почесних грамот прем’єр-міністра України, Київської ОДА, Переяслав-Хмельницької РДА. За меценатство та благодійність Українська православна церква Київського патріархату нагородила Юрія Павлушка орденом Кирила та Мефодія.

Народився Юрій Павлушко 17 квітня 1962 року на Житомирщині, в селі Городець Овруцького району. Його батьки — Іван Савович та Ганна Адамівна – виховали трьох дітей, які росли в любові до праці та землі. Батько Іван Савович був яскравим прикладом для дітей. Його працьовитості та доброти навчився й середній син Юрій.

У 1977 році він закінчив місцеву школу й коли постало питання обирати професію, виніс однозначне рішення – бути хліборобом. Цього ж року Юрій вступив на навчання до Житомирського сільськогосподарського технікуму, який у 1981 році закінчив за спеціальністю «Механік». У 1981-1983 роках юнак пройшов строкову службу в лавах радянської армії. Служив у Росії, де згодом розпочав трудовий шлях. Але працювати довелося не в сільському господарстві, а в нафтовидобувній промисловості. У 1983-1990 роках Павлушко працював монтажником вишок у Білоруській нафторозвідувальній експедиції, яка на той час діяла в Сибірі.

У 1990 році Юрій Іванович з сім’єю повернувся в Україну, в рідні місця. Згодом переїхав на Переяславщину. З цим мальовничим краєм тісно пов’язане все його наступне життя. Тут відбувалося професійне та кар’єрне зростання Павлушка.

1990-1997 роках він обіймав посаду сільського голови Сомкодолинківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району. У 1997 році його обрали головою сільськогосподарського виробничого кооперативу «Соснова». У 2008 році вищезгадане господарство було реорганізоване в приватне підприємство з однойменною назвою. Юрій Іванович очолює колектив цього підприємства донині.

У 2015 році Юрій Павлушко закінчив Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди за фахом економіст, цього року захистив дисертацію на тему: «Історія науки й техніки».
ПП «Соснова» спеціалізується на вирощенні зернових та зернобобових культур, а також виробництві м’яса та молока. Підприємство постійно досягає значних успіхів у галузі рослинництва та тваринництва й є одним з лідерів серед сільськогосподарських підприємств району та області.

Впродовж двадцятилітньої діяльності на посаді керівника Юрій Павлушко зробив вагомий внесок у розвиток сільського господарства району та області. Він постійно розвиває виробничий потенціал господарства й водночас дбає про розвиток соціальної інфраструктури села Соснова та інших сіл району. За активної фінансової участі підприємства, яке очолює Юрій Іванович, втілюються в життя сіл найважливіші соціальні проекти. Так, коштом ПП «Соснова» відремонтовані та зроблені нові дороги, проводяться ремонтні роботи в закладах медицини та культури. Значний фінансовий внесок Павлушко зробив у розвиток сільської освіти, благоустрою села Соснова та інших населених пунктів.

Юрій Іванович має гарну славу в районі та далеко за його межами. Він є благодійником багатьох добрих справ на Переяславщині, фінансовим учасником різноманітних заходів, урочистостей, народних свят.

Юрій Павлушко — депутат Переяслав-Хмельницької районної ради п’яти останніх скликань, голова Переяслав-Хмельницької районної партійної організації Аграрної партії України. За результатами виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що відбулися в жовтні 2015 року, Переяслав-Хмельницька районна Аграрна партія України, яку очолює Павлушко, набрала найбільше голосів і стала переможцем у виборчих перегонах району.