Яременки: «Формуємо команду думаючих людей, які б у складі Аграрної партії змогли змінити в нашій державі ситуацію на краще»

Борис та Андрій Яременки – підприємці з Яготина, які керують сімейним бізнесом і докладають значних зусиль до відродження сільського господарства і Яготинського району як «української житниці».

32-річний Андрій Яременко є головою Яготинської районної партійної організації Аграрної партії України. Крім того, він спільно з батьком Борисом керують в Яготині приватним підприємством «Рокіан-Сервіс» та є співвласниками ТОВ «Механічний завод «Яготин».

– Бізнесом почав займатися ще в 1990-х роках, утворивши підприємство «Рокіан», яке у 2002 році змінило назву на «Рокіан-Сервіс». Чому Рокіан? Бо діти Роксолана та Андрій, говорить Борис Яременко, учитель фізики, який 19 років життя присвятив викладанню, але обставини в країні змусили його зайнятися власною справою. – У 2003 році почали співпрацю з італійською фірмою «Баріджеллі», правонаступницею якої з 2007 року є фірма «КОРІМА».

Величезну роль у становленні підприємства відіграв Олександр Йосипок, який тривалий час працював на керівних посадах, був представником президента України в Яготинському районі. Потім утворилося спільне українсько-німецько-австрійське підприємство «Укрінтерцукор», в якому Олександр Тимофійович тривалий час був заступником генерального директора. Він і запросив Бориса Яременка до роботи у ньому.

Підприємство «Рокіан-Сервіс»  надає послуги по вирощуванню технічних культур, в основному цукрових буряків, забезпечуючи весь комплекс робіт: від оранки землі – до збирання і відвантаження буряків на цукровий завод. Співпрацюють яготинці з усією Україною. Партнерами є майже всі цукрові заводи нашої держави. Також на підприємстві створений сучасний цех для ремонту гідравліки, надаються послуги по ремонту сільськогосподарської техніки. На сьогодні в «Рокіан-Сервіс» працює майже 40 робітників, які отримують гідну заробітну плату.

Борис (зліва) та Андрій (справа) Яременки на фоні бурякозбирального комбайна

Ще однією гордістю підприємців є ТОВ «Механічний завод «Яготин».

– Наш технічний партнер фірма «КОРІМА», Італія, – продовжує Борис Яременко. – На сьогоднішній день іде співпраця щодо підвищення кваліфікації наших робітників. Вже протягом 5 років, а початок був у 2006 році. Мій син Андрій з механіком проходили першими підвищення кваліфікації на фірмі «Баріджеллі». Зараз кожен рік на фірмі «КОРІМА» обмінюються досвідом до 10 робітників.

За його словами, думка створити «Механічний завод «Яготин» була давно. Спочатку було зібране обладнання для токарного цеху та цеху металообробки. У кінці 2017 року у районному центрі  стала не зрозуміла ситуація з власником київської фірми «ТМА», яка фактично забрала у власність яготинський дослідний механічний завод, цим самим ліквідувавши надходження до місцевого бюджету і почала різке скорочення спеціалістів.  На вулиці залишилось більше 10 висококваліфікованих фахівців. Серед них і почесний громадянин міста Яготина, член Аграрної партії Володимир Потельчак. Тоді і виникла ідея створити нове незалежне підприємство. Його засновниками стали  Андрій Яременко та Олександр Гальченко. Механічний  завод надає послуги по виробництву обладнання на цукрові заводи, з виготовлення металоконструкцій будь-якої складності. Крім того, вже налагоджена співпраця з багатьма підприємствами в Україні. Зараз у ТОВ «Механічний завод «Яготин» працює 35 робітників.

– Здійснюємо ремонти на цукрових заводах, на сьогодні багато людей перебуває у службових відрядженнях. Крім того, в умовах співпраці з «КОРІМОЮ» є намір виходу на європейський ринок, – відзначив Андрій Яременко і підкреслив, що на сьогодні перед підприємцями стоїть завдання розширення виробничих площ.

Окрім відрахувань до бюджету району, не забувають підприємці і про меценатство та допомогу місцевій громаді. Районна клінічна лікарня взимку звернулася з проханням вивезти сніг: Яременки швидко виконали побажання, крім того, допомогли з розвантаженням в лікарню ліків, меблів.

Робітник за станком 1М63 на підприємстві “Рокіан-Сервіс”

У селі Капустинці засипали щебенем та гравієм по вулиці 9 Травня і провулку Перемоги 1,5 км дороги. Всього було використано 980 тонн твердого покриття.

Серед проблем галузі підприємці вказали на той факт, що сьогоднішня політика держави спрямована на скорочення виробництва цукру, зменшення кількості заводів. А від цього напряму залежить діяльність підприємства, що непокоїть яготинських бізнесменів. Саме тому вони вирішили долучитися до Аграрної партії, яка найпослідовніше захищає український бізнес.

–  «Рокіан-Сервіс» – це сімейне підприємство, яке було створене за рахунок сімейного бюджету. Перший договір про оренду техніки я підписував не десь в офісі, а на капоті машини в полі. Завдяки тому, що вся сімя мене підтримувала і розуміла як засновника – вдалося досягнути такого прогресу. Під час роботи довелося зустрічатися з багатьма підприємливими людьми. Ось так у кінці 90-х років нас доля звела з Григорієм Гавриленком, який очолює фірму «Аратта». Від нього надійшла пропозиція приєднатися до Аграрної партії.  Подивившись на те, хто є членом даної політсили, побачивши внесок цих людей в розбудову України і виникло бажання підтримувати аграріїв. Бо пропозицій було багато і раніше вступати в партії, але політика тих політсил йшла в розріз із нашими сімейними принципами, – сказав Борис Яременко.

У свою чергу Андрій Яременко відзначив, що на сьогодні в Яготинському районі формується команда думаючих людей, які у складі Аграрної партії можуть змінити в нашій державі ситуацію на краще.