Cергій Зінченко: “Сподіваємось на проходження до парламенту Аграрної партії і лобіювання інтересів трудівників села”

Сергій ЗІНЧЕНКО – заступник директор агрофірми і депутат Рокитнянської районної ради від Аграрної партії України, кандидат у депутати до Верховної Ради України від Аграрної партії по територіальному виборчому округу № 93 (міста Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський райони), а ще палкий любитель футболу, здорового  способу життя та справжній патріот свого краю.

Сергій Вікторович  інтенсивно підтримує спорт. Із радістю відзначає, що останнім часом молодь почала повертатися до здорового способу життя і активно займається фізичною культурою.

– Через те, що район дуже розкиданий територіально і добиратися до райцентру проблематично, до нас звернулися хлопці з проханням посприяти в організації футбольної команди, – говорить Сергій Зінченко. – Ми допомогли: створили на базі кількох сіл футбольну збірну і боремося з нею за високі позиції в чемпіонаті району.

Меценат відзначає брак інфраструктури для занять спортом, а саме недостатню кількість майданчиків для гри у міні-футбол. Дану проблему вирішують усім депутатським корпусом району.

– Щоб займатися футболом треба майданчики. На щастя, в районі є люди, які цим переймаються. Разом ми добилися, аби почалося будівництво майданчиків для занять спортом та фізичною культурою. Добре, коли є підтримка держави і підприємців. Знаєте, спілкуючись із нашою молоддю, зокрема із хлопцями Рокитнянщини, приходить розуміння, що головне, аби були умови, а молодь організується.

Сергій Зінченко

Головне,  що у дітей, у  молоді є бажання, тоді хочеться щось робити. Саме тому, виходячи з своїх можливостей, усіх підтримуємо, намагаємось почути проблеми кожного, – продовжує Сергій Зінченко.

За його підтримки та безпосередньої участі партійці та молодь Рокитнянщини активно організовують толоки. Часто прибирають парки і могили учасників Другої світової війни. Останні акції Сергій Вікторович вважає особливо цінними, адже такими здавалося б незначними діями діти долучаються до пам’яті предків, вчаться любити свою рідну землю, берегти її і отримують правильний приклад.

Займається партійний лідер і краєзнавчою роботою: не раз допомагав журналістам газети «Слово аграрія» у написанні матеріалів до рубрики «Перлина Київщини», консультував  з приводу тих чи інших історичних об’єктів та робив фотографії для статей.

– Рокитнянський район багато в чому унікальний, адже саме тут проходив кордон Київської Русі, тобто це межа зіткнення Степу і слов’янської землеробської культури, – натхненно розповідає  Сергій Вікторович. – Для мене приємно стати частиною пошукової роботи, яку проводить «Слово аграрія», адже це можливість розповісти  багатьом людям  про свій край.

Сергій Вікторович зізнається, що можна було б зробити для своєї громади куди більше гарних справ, але фінанси не дозволяють.

– Останні три роки господарську та підприємницьку діяльність стало вести надзвичайно складно, – зітхає фермер. – Податкове навантаження величезне, що не дає розвиватися. З часів введення податку на додану вартість (ПДВ)  для товаровиробника працюємо фактично в нуль.  Раніше аграрії могли вільно використовувати податковий кредит. Проте, очевидно, женучись за наповненням бюджету, посадовці його скасували. Раніше можна було реалізовувати свою продукцію тоді, коли ціна на неї була найвища; зараз же вимушені якнайшвидше погасити ПДВ, а тоді виходимо на ринок, коли ціни на зернові найнижчі. І відповідно отримуємо збитки.

Турбує аграрія і новий Закон №2628-VІІІ від 23.11.2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який зобов’язує сільськогосподарські підприємства отримувати ліцензії на зберігання пального для власних потреб.

– Закон ставить під загрозу українські жнива, оскільки ліцензування паливних сховищ передбачає процедуру подання і розгляду великого пакету документів по кожному об’єкту у дуже стислі терміни, в які вкластися практично нереально, – бідкається підприємець. – Виникає відчуття, що йде робота на знищення аграрного виробника, того самого, який приносить найбільше податків до бюджету.

Проте Сергій Зінченко не впадає у відчай  і чекає на позитивні зміни, які, на його думку, може принести Аграрна партія.

–  Хочеться, щоб було як у Європі:  спитаєш у будь-якого їхнього політика, що буде із сільським господарством, якщо забрати дотації, то кожен не задумуючись відповість, що воно загнеться. Звичайно, не все так погано, є хороші програми, але їх недостатньо, аби наша країна повернула славу житниці всієї Європи. Сподіваємось на зміни, особливо на проходження до парламенту Аграрної партії  і лобіювання інтересів трудівників села.

Команда Аграрної партії на чолі із С.Зінченком на толоці до Великодня. Робота з молоддю і захист навколишньго середовища є одним із базових напрямків роботи Рокитнянської організації.